Takip et!
Cumartesi, Şubat 22, 2020

OFİS HİSTEROSKOPİ :

Son yıllarda teknolojideki ilerlemeler sayesinde rahim içini canlı göz ile görme avantajı sağlayan histeroskopi dediğimiz cihaz ile kadınsal bazı hastalıklar etkin bir biçimde tedavi edilmektedir. Tecrübe ve özel enstrümantasyon gereken bu teknik günümüzde infertilite kliniklerinin vazgeçilmez bir tanı yöntemi olmuş durumdadır.

Histeroskopi uygulanması hem doktor ofisinde hemde müdahele veya ameliyathane şartlarında mümkündür. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağrısı az, operasyon sonrası kısa zamanda normale dönülen ve hastaneden taburcu edilebilen, sağladığı tedavi avantajı ve hastanın rahim içi hakkında bilgi sahibi olunabilmesi nedeni ile tercih edilen bir yöntem olmuştur.Ofis histeroskopi ise mevcut kullandığımız histeroskopiye avantajları bulunmaktadır. Operatif histeroskopide kanül çapı dediğimiz cihazın kalınlığının yaklaşık yarısı veya 3 kat daha küçük ve incesini kullanmaktayız. Bu bize ne avantaj sağlıyor :

  • Daha kolay uygulanabilirlik

  • Daha az ağrı

  • Daha çabuk ve hızlı normale dönme

 

Anestezi gerektirmeyecek kadar tolere edilebilir bir yöntem olması ile office yani mini-histeroskopi endoskopinin gelişen yüzü olmaya devam etmektedir.

Özetleyecek olursam histeroskopi tanı koymada ve saptanan sorunu tedavi etmedeki üstünlüğü, kolay uygulanabilir olması ve operasyon sonrası hastanın çabuk toparlanması nedeni ile tercih ettiğimiz, yan etkisi düşük, güvenli bir tıbbi girişimdir. Özellikle infertilite alanında sağladığı tedavi konusunda bize büyük destek oluşturmaktadır.

Kimler Online

26 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

DOKTORA SOR

1000 sola karakterler
Sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz