Clinic Nişantaşı: 0 212 234 90 90
Nişantaşı Hastanesi: 444 00 77

Yard.Doç.Dr.Cemil KARAKUŞ

Kadın Hastalıkları ve Doğum & Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Kadın Hast. ve Doğum ihtisasımı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tamamladım. İhtisas sürem boyunca ve uzmanlığımın ilk yıllarından başlamak üzere Üreme Tıbbı alanında ve Tüpbebek merkezinde çalışmalarımı yürüttüm. Embriyoloji laboraturaında ICSI/IVF üzerine ileri çalışmalarda bulunduktan sonra Akdeniz Üniversitesindeki görevimden ayrılarak Özel Tüpbebek Merkezinde çalışmalarıma devam ettim. Ayrıca Endometriozis ve İleri Laparoskopi teknikleri ile ilgilenmekteyim. Son yılların ve fertil çağındaki kadınlarımızın önemli bir baş belası olan endometriozis üzerine çalışmakta ve bu alanda önemli cerrahi operasyonlar yapmaya devam etmekteyim. 8 yıllık özel hastane hekimliğinden sonra hastalarıma kendi özel kliniğimde (SuperFertil Klinik ve Clinic Nişantaşı) hizmet vermeye devam etmekteyim.

Neden üreme tıbbı uzmanı  ?

Çocuk sahibi olabilmek ve sağlıklı bir biçimde bebeğinizi kucağınıza almak her anne babanın dileğidir. Ancak bu özel sürecin dikkatli ve özenli yürütülmesi gerekir. Bebek planladığınız andan itibaren, doğum anınıza kadar sizi yakından izleyen, değişikliklerin farkında olan, sizin tedavi gereksinimlerinizi detaylandırıp uygulayabilen  bir klinik ve doktor ile işe başlamalı sağlıklı bir gebelik döneminin ardından bebeğinize ulaşmalısınız.

1993

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladım. Hayatımın en önemli 6 yılı yurdumun güzel köşesi canım İzmir’imde geçti. Harika şehir, gerçek bir tıp fakültesinde dolu dolu geçen 6 yıllık eğitim sonrası hekimlik mesleğine başladım.

1999

Tıp fakültesinden mezun oldum. Mesleğimde üst uzmanlık yapmak çabası ile 1999 TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Kadın Hast. ve Doğum ihtisasına başladım. 5 yıllık eğitim zor ve bir o kadar öğretici ve keyifli idi.

2004

Kadın Hast. ve Doğum uzmanı olarak uzmanlık eğitimimi tamamladım. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tüpbebek merkezinde uzman olarak göreve başladım. 1.5 yıl boyunca üreme tıbbı, tüpbebek, aşılama, bebek tedavileri konusunda çalıştım. Embryoloji labortatuarında IVF/ICSI ve tüpbebek laboratuar/embriyoloji alanında çalışma fırsatı buldum.

2005

Ege Üniversitesi Tüpbebek Merkezinde çalışmalarıma devam ettim. Üreme endokrinolojisi ve İnfertilite ÜYTE eğitimini bu departmanda tamamladım.

2006

Anadolu Hastanesi Tüpbebek Merkezi’ni doktor arkadaşlarımız ile birlikte setup edip kurulumunu gerçekleştirdik. 2 yıl süre ile burada çalışmalarıma devam ettim.

2007

Yaşam Hastanesi Kadın Sağlığı Kliniği’nde 8 yıl sürecek uzun bir çalışma dönemine başladım. Bu hastanede binlerce operasyon, doğum, laparoskopik operasyonlar ve klinik çalışmalarda bulundum

2013

Kendi özel kliniğimde yani Superfertil Klinik’de hastalarımı kabul etmeye başladım. Üst düzey donanım ve yüksek hasta bakım ve tedavi kalitesini hastalarıma ulaştırabildim. Halen bu merkezde hastalarımı kabul etmekteyim

2016

Beykent Üniversitesi Akademik kadrosu’na dahil oldum. Bu üniversitede akademik çalışmalarıma devam etmekteyim.

2018

Nişantaşı Hastanesinde çalışmaya başladım. Antalya’da bulunan kliniğimizin yanı sıra artık İstanbul’da da hastalarıma hizmet vermeye başladım. Şehrin hem sosyal hem güzel hem de sağlık hizmetleri açısından en önemli semti olan Nişantaşındayız

2019

Abdi İpekçi caddesinde Clinic Nişantaşında doktorlar merkezini açtık ve bir çok branşta hastalarımızı kabul etmeye başladık.

Gerçek Hastalardan Gerçek Hikayeler

Bebek istemek

Dr.Cemil

Yumurta Toplama

Dr.Cemil

Naturel Gebelik

Dr.Cemil

Soru Sorabilirsiniz

Sorularınızı Çekinmeden sorabilirsiniz. Hemen bir e-posta yollayın

WhatsApp chat